,
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Tavsiye / Teşekkürler
Site Haritası

Güldane KAVGACI

 Güldane KAVGACIGüldane  KAVGACI                                          
Sosyal Hizmet Uzmanı
Aile ve Evlilik Terapisti & Cinsel Terapist

       
Sentez  Psikolojik Danışma Merkezi'nin kurucusu olan Güldane KAVGACI Hacettepe üniversitesinden 1988 yılında mezun oldu. Sırası ile Sağlık Bakanlığı Ankara Büyük Doğum Evi, İzmir Göğüs Hastalıkları Hastanesi, İstanbul Siyami Ersek Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi ve  İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde   aileler, çocuklar, kadınlar ve ergenlerle klinisyen olarak çalıştıktan sonra emekli olarak Sentez Psikolojik Danışma Merkezini kurdu. Halen bu merkezde aileler çiftler, çocuk ve ergenlerle aile evlilik terapisti ve cinsel terapist olarak çalışmaktadır.
        Çeşitli kurumlarda aile ve evlilik psikolojisi, çocuk ve ergen psikolojisi cinsel gelişim ve cinsel sorunlar üzerine eğitim ve seminerler vermektedir. Güldane Kavgacı evli ve iki çocuk annesidir.


GÜLDANE KAVGACI'nın Aldığı Eğitimler:
-Aile Ve Evlilik Terapileri Derneğinden 500 saatlik aile ve çift terapisi eğitim ve süpervizyonunu tamamladı.
-Transaksiyonel Analiz Derneğinden TA 101 TA 102 Tranksaksiyonel analiz eğitimlerini aldı.
-Cinsel Sağlık Derneğinden cinsel terapi eğitimini aldı.
-Omni Hipnoz Akademisinden temel hipnoz ve ileri hipnoz eğitimlerini tamamladı.
-Çocuk Ruh Sağlığı Derneği'nden iki yıl süre ile çocuk odaklı teorik ve pratik sistemik aile terapisi eğitimi aldı.
-Türkiye Çocuk Nörolojisi Derneğinden denver 2 çocuk gelişimsel tarama testi uygulamalı eğitim programını tamamladı.
-Cinsel Eğitim Tedavi Ve Araştırma Derneği Tarafından cinsellik ve cinsel tedaviler 1. Modül eğitim programını tamamladı.
-
Sağlık Bakanlığı Ruh Sağlığı Şubesi tarafından düzenlenen depresyon , intiharı önleme , kadına ve çocuğa yönelik aile içi şiddetle mücadele projesi kasamımda düzenlenen eğitim programını tamamlayarak çeşitli hastanelerde sağlık görevlilerine aile içi kadına ve çocuğa yönelik şiddet ve önleme eğitimleri verdi.

GÜLDANE KAVGACI'nın üye olduğu kurumlar:
-Aile Ve Evlilik Terapileri Derneği
-Cinsel Sağlık Derneği
-Omni Hipnoz Akademisi
-Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği
-Türk Alman Psikoterapi Derneği
GÜLDANE KAVGACI Kitap okumayı, şiiri , Türk halk müziğini ve klasik müziği çok sevmektedir .Felsefe ile ilgilenmek özel hobisidir. Temel hayat felsefesi hisseden canlıya zarar vermemektir.

       
KISACA:
        Çiftlerin ve aile bireylerinin ilişkilerindeki beklentileri hızla değiştiren baş döndürücü değişimlere uyum sağlamaya ve aynı zamanda tepki vermeye zorlandığı bir çağda yaşıyoruz.
        Geçmiş yıllarda aile de çıkan her türlü çatışma ve aile bireylerinde görülen belirtisel davranışlar bireyin sorunu olarak ele alınıp bireysel sağaltım tek bilinen ve kabul edilen yöntemken günümüzde bunun yerini aile bireylerinin ve eşlerin etkileşimlerini odak noktası olarak alan yaklaşımlar aldı. Yaşam pratiği aile ve evlilik ilişkileri gibi karmaşık sorunlarla uğraşırken bireysel yaklaşımın yetersiz kaldığını gösterdi.
Ailede ya da evlilik ilişkisinde her bir bireyin diğerinin düşünce ve davranışlarını etkilediğini ve aynı zamanda diğerleri tarafından etkilendiğini bulgulayan sistemik yaklaşım aile ve evlilik terapisinin gelişmesine katkıda bulundu.
        Uzun yıllar hastane ortamlarında aileler, çocuklar ve ergenlerle yaptığım klinik çalışmalar beni hep bir noktaya yönlendirdi. Aile sorunları evlilik sorunları çocuk istismarı ve diğer çocuk ve ergenlik çağı sorunları ile çalışırken neresinden bakarsam bakayım hangi yolu ve hangi izi sürersem süreyim yol hep aynı yere varıyordu. Aile ortamı. Her şey kişinin yetiştiği aile ortamında başlıyor, orada şekilleniyor ve orada besleniyordu. Uzun ve titiz çalışmalar sonucu yönettiğim bütün vakaların beni hep aileye götürmesi aile ve evlilik terapisine derin bir ilgi duymama sebep oldu. Bu ilgi insana olan sevdamı daha da alevlendirdi.
        Bana bu izi sürmemde rehber olan ve yaşam yolculukları deneyimlerini yüreklerini açarak benimle paylaşan bütün danışanlarıma sonsuz şükranlarımı sunarım. Onların katkısı olmaksızın bu izi sürmem olanaksızdı.
        Bütün izlerin beni götürdüğü yer olan aile bağlamını tekrar tekrar düşündüğümde aile ortamının bir çocuğun çok mutlu ve başarılı olmasını ve aynı zamanda çok mutsuz ve problemli olmasının da içinde barındırdığı yargısına vardım.
        Sentez Psikolojik Danışma Merkezi olarak  aile, evlilik, bireysel danışmanlık, cinsel danışmanlık ve çocuk ergen danışmanlığı hizmetlerini sunarken her vakada
-Bütünsel olarak aile etkileşimini,
-Ebeveynler arası etkileşimi,
-Ebeveyn çocuk etkileşimini,
-Kardeşler arası etkileşimi,
-Varsa geniş aile ile olan etkileşimi,
-Okul iş gibi diğer sosyal kurumlarla olan etkileşimi
Özenle didik didik incelerim. Bu etkileşimleri kafamda anlandırdığımda sorunun nasıl ortaya çıktığı ve nasıl çözüleceğine ilişkin yol haritamı bulmuş olurum. Örneğin bir çocuğun ya da ergenin sorunu aile bağlamı dışlanarak asla çözüme kavuşturulamaz.
        Aile ortamında iklimi belirleyen birinci etken eşler arasındaki evlilik ilişkisinin niteliğidir. Evlilik ilişkisi iyi gidiyor ve eşler evliliğinden doyum sağlıyorlarsa çocuk zaten sevilir ve çocuk zaten iyi olur. Bu nedenle aile ve evlilik terapisi hizmetlerinde ana babanın evlilik ilişkisine özel bir önem atfederim ve danışanlarıma bu doğrultuda rehber olurum. Ancak bunun yaparken bireysel sorunları da gözden kaçırmamaya özen gösteririm. Kişi önce kendi ile barışık olabilmeli ve kendini sevebilmeli ki bir başkasını yani eşini de sevebilsin.
        Öte yandan bir aile ve evlilik terapisti çocuk ve ergen danışmanlığını asla ihmal etmemelidir. Çünkü yetişkin sorunlarını ele alıp çözümlemede çocuk gelişimi ve çocuksu düşünceyi bilmek yetişkin sorunlarının anlamada da aynı zamanda bir anahtardır. Çünkü sorunların nasıl oluştuğunu bilmek aynı zamanda nasıl çözüleceğine dair bir ışık huzmesidir.
        Bu nedenle bütün mesleki yaşamım boyunca hem aile evlilik terapisi, yetişkin sorunları hem de çocuk ve ergen terapisi çalışmalarımı eş zamanlı olarak yürütmeye özen gösterdim.
25 yıllık mesleki deneyim ve bilgiden damıttığım teknikler ve danışanlarımın yüreklerindeki his yani onların sevinçleri, kaygıları, üzüntüleri, hayalleri, korkuları, hayattaki pozisyonları, duygusal uğraşıları, aşkları, gelecek beklentileri, coşkuları, ilişkideki pozisyonları, hayal kırıklıkları ve umutları benim onlarla yaptığım danışmanlık çalışmalarımda tek rehberimdir.
       Sentez Aile Danışmanlığı olarak amacımız eşler arası etkileşim ve aile çocuk arasındaki etkileşime yönelerek koruyucu aile evlilik danışmanlığı hizmeti vererek olası sorunları önceden önlemek var olan sorunlara da ailelere, çiftlere, ve çocuklara danışmanlık yaparak çözüm üretmektir.

Sentez Psikolojik Danışma Merkezimizde aile evlilik danışmanlığı, b
ireysel psikoterapi çocuk ve ergen danışmanlığı hizmetleri verilmektedir.

Sentez Psikolojik Danışma Merkezimizde ,
  
        Cinsel Danışmanlık Bünyesinde
 
  
-Cinsel isteksizlik,
     -V
ajinismus,
     -A
ğrılı cinsel ilişki,
     -Erken boşalma,
     -Sertleşme sorunları,
     -Orgazm bozuklukları,
     -Geç boşalma, eşcinsellik,
     -Hiper seksüalite,
     -Eşler arası cinsel uyum problemleri,
     -Çocukta cinsel gelişim problemleri,
     -Çocukta cinsel yönelim sorunları,
     -Cinsel istismar,
     -Çocuk istismarı mağdurlarının yetişkin yaşamında karşılaştığı  
       problemler,
     -Orgazm ve uyarılma problemleri
Gibi konularda cinsel terapi danışmanlığı yapılmaktadır
.


 

Psikologlar,psikologlar kadıköy,en iyi psikologlar,pedagoglar istanbul,pedagog istanbul anadolu yakası,pedagoglar istanbul,pedagog istanbul avrupa yakası,pedagog tavsiye,tavsiye edilen pedagog,pedagog tavsiyeleri,pedagog önerileri,çocuk psikologları,çocuk psikoloğu kadıköy,pedagog kadıköy,kadıköyde pedagoglar,pedagog acıbadem,pedagog üsküdar,pedagog arıyorum,en iyi pedagog,pedagog beşiktaş,pedagog nişintaşı,pedagog feneryolu,pedagog moda,pedagog bahariye,pedagog bağdat caddesi,kadıköydeki evlilik terapistleri,en iyi evlilik terapisti,evlilik terapisti arıyorum,çift terapisi tavsiye,çift terapistleri,çift terapistleri istanbul,çift terapisi kadıköy,psikolog tavsiye,tavsiye edilen psikolog,psikolog tavsiyeleri,psikolog başiktaş,psikolog nişantaşı,psikolog anadolu yakası,anadolu yakasındaki psikologlar,avrupa yakası psikolog,avrupa yakasındaki psikologlar,psikolog tavsiye ediyorum,psikolog bahçelievler,psikolog ümraniye,istanbulda ucuz psikolog,psikolog önerisi,istanbul psikoloji doktorları,psikoloji uzmanları,psikoloji uzmanları istanbul,psikoloji istanbul,istanbulda psikologlar,psikolog beylikdüzü,psikolog önerileri,psikolog önerileri istanbul,psikiyatr önerileri,psikiyatr ve psikolog önerileri kadınlar kulübü,psikoglar listesi,acil psikolog arıyorum,acil psikolojik yardım,acil psikolog istanbul,psikolojik danışmanlar listesi,istanbul psikolog, istanbul uzman psikolog,türkiyenin en iyi psikoloğu,psikolojik destek önerileri,çift sorunları ve çözüm önerileri,çift sorunları ve çözümleri,sınav kaygısı nedenleri,sınav kaygısı psikologları,sınav kavgısı için psikologisınaav kaygısı için öneriler,sınav kaygısı çözüm önerileri,sınav kaygısı nedenleri ve çözüm önerileri,sınav kaygısı nasıl yenilir,sınav kaygısıyla başa çıkma,sınav kaygısı tedavisi,sınav kaygısı doktoru,sınav kaygısı,sınav kaygısı terapisi,sınav kaygısı uzmanı,sınav kaygısı psikolojik destek,sınav kaygısı nedenleri,sınav kaygısı testi,psikolog kadıköy moda,psikolog kadıköy bahariye,psikolog bağdat caddesi,istanbuldaki psikologlar,kadıköy psikoloji,kadıköy psikologlar,kadıköy psikoloji doktorları,ataşehir psikolog,ataşehirde psikologlar,psikolog feneryolu,psikolog suadiye,bağdat caddesi psikiyatrist,psikiyatrist nişantaşı,nişantaşındaki psikiyatrsitler,kadıköy psikolojik danışman,kadıköydeki psikolojik danışmanlar,kadıköy pedagoglar,kadıköy çocuk psikoloğu,kadıköy yaşam koçları,istanbul yaşam koçları,hayt koçu anadolu yakası,hayat koçları,yaşam koçu kadıköy,çocuk psikologları kadıköy,psikolog suadiye,yaşam koçu acıbadem,psikolog beşiktaş,beşiktaştaki psikologlar,psikolog bostancı,psikolog üsküdar,psikolog göztepe,göztepedeki psikologlar,avrupa yakasındaki psikologlar,avrupa yakası psikolog, psikolog taksim,psikolog beyoğlu,psikolog tavsiye,psikolog tavsiyeleri,en iyi psikolog,iyi psikologlar,en iyi psikologlar,cinsel terapi cinsellik,cinsel terapi uzmanı,evlilik terapisi fiyatları,evlilik terapisi nedir,evlilik terapisi nasıl yapılır,evlilik terapisi merkezi,evlilik terapisibakırköy,istanbul aile terapisti,evlilik terapisi testi,bireysel psikoterapist,kadıköy aile terapisti,eş terapisi kadıköy,aile terapistleri kadıköy,cinsel terapi kadıköy,cinsel terapist kadıköy,istanbul kadıköyde psikolog,kadıköyde uzman psikolog,uzman psikolog kadıköy,psikolojik yardım merkezi,psikolojik destek merkezi,evlilik terapisti uygun fiyat,psikolog uygun fiyat,ilişki danışmanı kadıköy,hipnoz terapisi,en iyi psikolog istanbul,tavsiye edilen psikolog,psikolog başakşehir,istanbul uzman psikolog,ilişki uzmanı, insan ilişkileri uzmanı,yaşam koçları,istanbul çocuk psikoloğu,uzman psikolog bakırköy,psikolog pedagog bakırköy,bakırköy aile terapisti,eş terapisi,istanbuldaki psikolojik danışmanlar,istanbuldaki psikologlar,cinsel terapistler,cinsel terapist istanbul,evlilik terapistleri,aile terapistleri,psikolojik danışmanlar,cinsel sorunlar,cinsel terapi tedavisi,cinsel terapi programı,aile terapisti tavsiye,evlilik terapisti tavsiye,psikolog Kadıköy, Depresyon,depresyonda mıyım,despresyon testi,dirençli depresyon,depresyon çareleri,depresyon çözümü,depresyon testi çöz,depresyon belirtileri,depresyon nedir,depresyon ilaçları,major depresyon,depresyon çeşitleri,depresyondan kurtulma,depresyon tedavisi bitkisel,depresyondan kurtulma yolları,depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlar,depresyon bitkisel tedavi,depresyon çeşitleri nelerdir,major depresyon tedavisi, depresyon sebepleri nelerdir,major depresif bozukluk,depresyon sebepleri,depresyon sersemlik,depresyon uyku,depresyondan kurtulma,depresyon neden olur,depresyona girmek,major depresyondan kurtulma yolları,erişkin ruh sağlığı, ruh sağlığı uzmanları,ryh sağlığı doktorları,depresyon tavsiye,depresyon doktor tavsiyeleri,depresyon çeiştleri nelerdir,ruh sağlığı doktorları,depresyon tedavileri,depresyon tedavisi uzmanı,depresyon terapisi,depresyon hipnoz,depresyon hipnoz tedavisi,depresyon uzman doktor,minör depresif bozukluk,vajinismus,vajinismus tavsiye,vajinismus tedavi merkezi,vajinismus tedavisi istanbul,vajinismus tedavisi istanbul anadolu yakası,vajinismus tedavisi istanbul avrupa yakası,vajinismus merkezi,vajinismus belirtileri,vajinismus nedenleri,vajinismus kocaları,vajinismus neden olur,vajinismus kadınlar kulübü,vajinismus tedavisi kadınlar kulübü,vajinismus tedavi merkezi istanbul,vajinismus psikoloğu,vajinismus nedir,vajinismus hastalığı,vajinismus uzman doktor,vajinismus tavsiye doktor,vajinismus doktor tavsiyesi,vajinismus almanya,vajinismus avrupa,vajinismus fransa,vajinismus terapisi,vajinismus terapi merkezi,psikolog